Medycyna estetyczna Legnica / Start / Higiena
pokaż animację
ukryj animację

Polub nas!

Kalendarz

Maj 2014
P W Ś C P S N
     
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Higiena

Jednym z najważniejszych atutów gabinetu kosmetycznego niewątpliwie jest wysoki standard świadczonych usług i profesjonalne podejście do Klienta.

Spełnianie powyższych standardów jednoznacznie kojarzy się z bezpieczeństwem pracy, z wysokim poziomem higieny i utrzymaniem czystości mikrobiologicznej. Do zakażenia może dojść podczas używania niezdezynfekowanych lub nieprawidłowo zdezynfekowanych i nie sterylnych narzędzi, np. nożyczek, cążek, igieł, pilników, frezów, kolczyków do przekłuwania ciała oraz wszystkich przyrządów kosmetycznych, które mogą spowodować uszkodzenie skóry.

W Polsce, tak jak w innych krajach Unii Europejskiej, wprowadzony został obowiązek sterylizacji narzędzi. W chwili obecnej mamy do czynienia z tak zwanym okresem przejściowym, w czasie którego dopuszcza się stosowanie tylko dezynfekcji instrumentów.

Podczas procesu sterylizacji niszczone zostają również formy przetrwalnikowe bakterii, co nie ma miejsca w dezynfekcji. Specyfika działalności gabinetów kosmetycznych stwarza duże ryzyko przenoszenia zakażeń pomiędzy personelem i klientem. Sterylizacja jest to proces, w wyniku którego zniszczone zostają wszelkie drobnoustroje, bakterie z formami przetrwalnikowymi, wirusy i grzyby. Sterylizację powinno się przeprowadzać w autoklawach, posiadających certyfikat CE. Odpowiedni czas, wysoka temperatura (134 st. C) i właściwe ciśnienie gwarantuje najwyższy poziom czystości mikrobiologicznej sterylizowanych przedmiotów. Do sterylizacji nie należy stosować urządzeń, w których nie jest możliwa kontrola procesów sterylizacji takich jak: sterylizatorów kulkowych oraz tzw. sterylizatorów na suche gorące powietrze! W naszym gabinecie sterylizujemy narzędzia w autoklawie najwyższej klasy S. Narzędzia są pakietowane i otwierane bezpośrednio przed zabiegami. Dzięki temu masz gwarancję sterylności i możesz czuć się bezpiecznie.